בלוג

לחץ דם

הבנת ההשפעה של לחץ דם גבוה על כאב כרוני: מנגנונים וגישות טיפול

לחץ דם גבוה, הידוע גם בשם יתר לחץ דם, הוא מצב בריאותי נפוץ המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו מצב רפואי כרוני המאופיין ברמות לחץ דם גבוהות, אשר יכול להיות בעל השפעה משמעותית על מערכות הגוף השונות. אזור אחד שבו הוכח כי לחץ דם גבוה מפעיל את השפעתו הוא כאב כרוני. מאמר זה נועד לחקור את המנגנונים שבאמצעותם לחץ דם גבוה יכול לתרום להתפתחות והחמרה של כאב כרוני, וכן לדון בגישות טיפול שונות לניהול תחלואה נלווית זו ביעילות.

לקריאת המאמר »
מאמנת אישית

מאמנת אישית – החשיבות של הצד המנטאלי והשיח בהיבט של ספורט

עד לפני שנים לא רבות, כשהיינו שומעים את הביטוי "אימון אישי" או "מאמנת אישית", היינו חושבים שהכוונה היא למאמנת בתחום הספורט. כלומר, מאמנות שעובדות עם ספורטאים מקצועיים וחובבנים באופן אישי, בסגנון אימון אחת על אחד, ולא נניח במכון כושר או בקבוצות ספורט עם משתתפים נוספים.

לקריאת המאמר »
יוגה

התועלות של יוגה ומדיטציה

לא במקרה הרבה מאוד אנשים, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, פונים לעשות יוגה ומדיטציה על בסיס קבוע. שני ענפים הקיים קשר עמוק ביניהם (למרות שניתן לבצע אותם גם בנפרד ובלי קשר אחד לשני), אשר מעניקים לגוף תועלות ורווחה פיזית ונפשית. יש מי שרואה בענפים אלו גם היבט רוחני.

לקריאת המאמר »
כאבי ראש

Q-room – כך מתמודדים עם כאב בצורה נכונה

ההשפעה של כאב על הגוף שלנו יכולה להיות משמעותית ואף מכריעה במקרים מסוימים. אם מדובר בכאב שלא מניח לנו, בין אם אנחנו בתנועה ובין אם אנחנו במצב סטטי, יכול למנוע מאיתנו לבצע פעולות שונות, אפילו פעילות סטנדרטיות, ויתרה מזו, הוא יכול להשפיע על התפקוד שלנו גם בהיבטים אחרים.

לקריאת המאמר »
משחה

חשיבות המניעה והטיפול המוקדם כדי להימנע מלחץ מתמשך על העור

פצעי לחץ הם פצעים כואבים הנוצרים בעור כתוצאה מלחץ מתמשך וחיכוך על אזור מסוים בגוף, בדרך כלל בנקודות בולטות כמו עצמות ישבן, עקבים, מרפקים, כתפיים ועוד. פצעי לחץ שכיחים במיוחד אצל אוכלוסיות עם תנועתיות מוגבלת כגון קשישים, אנשים מרותקים למיטה או כיסא גלגלים וחולים בבתי חולים. בנוסף, הם יכולים להופיע אצל כל אדם בריא כתוצאה מלחץ ממושך בזמן פעילות גופנית, ישיבה ממושכת בתנוחה אחת ועוד.

לקריאת המאמר »
כאב כרוני

כיצד מטפלים במרפאת כאב בכאב כרוני: מדריך מקיף

כאב כרוני הוא מצב רפואי רב-גוני הדורש גישה מקיפה ואינדיבידואלית לטיפול יעיל. שלא כמו כאב חריף, שבדרך כלל יש לו סיבה ברורה ולרוב הוא זמני, כאב כרוני נמשך חודשים ואף שנים. במדריך זה אנו מתעמקים באפשרויות טיפול שונות שיכולות לסייע בניהול והקלה של כאב כרוני.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר